Makijaż wiosenny

≡ 03 luty, 2009

Małgorzata Bałdowska, wykładowca Szkoły Wizażu i Charakteryzacji przy Warszawskiej Szkole Reklamy, zaprosiła do pokazu modelkę o bardzo ładnej cerze, nie wymagającej korekty, dlatego też makijaż rozpoczyna od nałożenia bazy rozświetlającej. Na bazę nakłada delikatny podkład, aby nie przygasić cery. W międzyczasie wyjaśnia jak prawidłowo dobrać podkład do koloru i rodzaju skóry.

Po nałożeniu podkładu, aby go utrwalić i odrobinę zmatowić cerę, wizażystka stosuje puder. Następnie na powieki nakłada rozświetlający cień. Do makijażu wiosennego Małgorzata wybrała złoto, żółć i odrobinę zieleni. W kącikach zewnętrznych oka stosuje cienie ciemniejsze, natomiast w wewnętrznych rozświetlające. Dzięki takiemu rozłożeniu cieni oko będzie wyglądało na większe i weselsze. Dla podkreślenia cieni i optycznego podniesienia oka wizażystka rysuje kreskę tuż przy linii rzęs kredką w kolorze turkusowym. Pod linię brwi nakłada błyszczący, opalizujący cień. Na dolnej powiece, aby skontrastować ją z górną, stosuje brzoskwiniowy layner. W celu nadania oku uwodzicielskiego wyrazu silnie tuszuje rzęsy. Na koniec, aby ożywić twarz kładzie róż na kości policzkowe i podkreśla usta modelki przy pomocy błyszczyka.

Makijaż wiosenny